Tagasi artiklite sisukorda

Suvi

Suvi – kauaoodatud puhkuse ja koolivaheaegade aeg on lõpuks käes!
Keegi sõidab merele, keegi puhkab metsas telkides, matkates, keegi suvilas – iga inimene puhkab omamoodi.

Puhkusele valmistumisel on üheks oluliseks aspektiks ka vajalike ravimite valik.
Ükskõik, kuhu teie puhkus teid viib, peaks alati arvestama, et seal ei pruugi olla teile vajalikke ravimeid või väljastatakse neid ainult retsepti alusel.

Kui Teil tekib reisidel kergesti iiveldus, varustage end ravimitega, mis aitavad leevendada reisimisega kaasnevaid vaevusi. Selleks sobivad näiteks Bon Voyage kapslid.

Pikkajalised lennud ja ülesõidud võivad rikkuda puhkuse – jalad hakkavad valutama. Tihti peale pikka ekskursiooni on jalad väsinud ja tursunud.
Selleks puhuks soovitan varuda reisikohvrisse Lioton või Venoruton geeli.
Need ravimid aitavad leevendada jalgade väsimust ja annavad meeldiva jahutava tunde, et te saaksite oma reisi/ matka nautida.

Reisidel tavaliselt tuleb oma söömisharjumusi muuta. Seepärast tuleks kindlasti varuda reisiapteeki ka seedeensüüme sisaldavaid preparaate, mis aitavad toitu seedida, nt Mezym tabletid.
Tavarutiinist väljudes, reageerib muutustele kogu meie organism, ka seedetrakt.
Selleks tarbeks oleks hea võtta reisile kaasa näiteks Espumisan tabletid, mis aitavad kergendada kõhuraskuse tunnet, kõhupuhitust ja gaaside teket.

Kui sõidate puhkusele koos imikuga ei tohiks unustada, et ema söödud toit kantakse läbi ema rinnapiima üle ka imikule, ja tal võivad gaasid tekkida. Sellistel juhtudel aitavad näiteks Espumisan-i tilgad beebidele.

Aktiivsüsi on ka tähtis ravim – kõrvaldab iiveldust, absorbeerib mürgiseid aineid.
Veel võiks siinkohal soovitada Smecta-t või Imodium-i.

Valuvaigistid ja palavikualandajad peaksid olema igas reisiapteegis. Apteekides müüdavatest näiteks Ibumetin, Ibustar, Ibumax, Panadol jt.

Allergikud ei tohiks unustada allergiavastast ravimeid, nagu Loratin, Aceterin, Kestine jt. Selle juures peaks meenutama, et mitmed neist tekitavad unisust.

Tuleks igaks juhuks kaasa võtta ka vahendeid, mis leevendavad gripisümptomeid, näiteks on väga mugav kasutada Coldrex-i tablette, sest neid ei ole vaja soojas vees lahustada, mistõttu neid on reisil mugavam kasutada.

Kui lähete päikesemaale, ärge unustage kaasa võtta päikesekaitse kreemi. Apteegis on olemas suur valik Eucerin-i sarjast (lastele ja täiskasvanutele) kaitsvaid kreeme.
Minu arvates on Eucerin päikesekaitsetooted väga hea kvaliteediga, olen neid ise kasutanud ja julgen soovitada ka oma klientidele.
Juhul, kui olete saanud päikese põletuse, siis soovitan proovida apteekides müüdavat sarja Panthenol Altermed, mis on kättesaadav kreemina, salvina ja vahuna.

Ärge unustage suvel ka oma ilu eest hoolitsemist.
Päevitades kaotab nahk palju niiskust ja muutub kuivaks. Selle vastu ma soovitaksin Eucerin Aquaporin kreemi, mis annab ka UV kaitsefaktori. Peale kasutamist püsib teie näonahk pikka aega pehme, elastne ja värske.

Lõpuks veel üks oluline abivahend teie reisikotti - sääse/puugi tõrjevahendid.
Apteekidest saate osta Autan sääse/puugi tõrjevahendid, mille kestvus on 6-8 tundi.
Hea abiline putukate vastu on ka lavendliõli, mida on mugav kasutada aroomilampides õueterassidel.

Õigeaegne tervise eest hoolitsemine lubab teil puhkust nautida.
Ilusat puhkust ja head reisimist!