edulugusid

Garita Kivistik Mustamäe tee apteegi juhataja

Minu jõudmine farmaatsia juurde oli kohati juhuslik, kuid nüüd, mitmed aastad hiljem tagasi mõeldes, olen oma valikuga väga rahul.

1994.a kui olin lõpetanud Keila 1. Keskkooli, viis tee mind Tartusse, kus alustasin oma õpinguid Tartu Ülikooli Arstiteaduskonnas.

1999.a kaitsesin bakalaureuse väitekirja sotsiaalfarmaatsias teemal „Ravimiinfo apteegikülastajatele mõnedes Tartu ja Tallinna apteekides” (juhendajad knd farmaatsia Elmar Arak ja Msc farmaatsia Katrin Pudersell).

Peale ülikooli lõpetamist sai minu esimeseks töökohaks OÜ Rohupood, kus töötasin haruapteegi juhatajana.

2004-2006. a töötasin Viimsi Apteegis proviisorina.

2006. a märtsist tulin tööle Euroapteeki, kus minu esimeseks töökohaks sai värskelt avatud Valdeku Apteek.
Alates septembrist 2006 olen töötanud Liivaku Apteegi juhatajana.

Nüüd, olles töötanud 12a proviisorina, on järjest selgemaks saanud see, kui oluline on apteegikülastajale temaga tegelemine, tema ärakuulamine, talle toidulisandi soovitamine, mis kiirendaks tema paranemist.
Samas on selle töö juures kõige meeldivam, kui näed oma töö tulemust – seda kui apteegikülastaja tuleb peale paranemist apteeki, et apteegitöötajale öelda, et ta on siit abi saanud.
Kuna ravimite ning toidulisandite valik päev-päevalt on suurenenud, on patsiendile oluline, kui talle pakutakse erinevaid tooteid, selgitatakse koostoimeid teiste tema kasutuses olevate ravimitega, ravimi kõrvaltoimeid jne. Oluline on ka apteegi koostöö arstiga. Vahel on vaja täpsustada mõne retseptiravimi annust vms. Patsiendile on see väga oluline, kui ta näeb arsti ja apteekri koostööd, mis kõik toimub tema tervise nimel. Kõik see aitab luua usaldust ka apteekri ja patsendi vahel.

Alates veebruarist 2011, töötab Liivaku Apteek avatud apteegina.
Liivaku apteegis on kokku neli töötajat – lisaks minule 3 farmatseuti ja abitöötaja, kes kõik kokku moodustavad toreda kollektiivi.
Kõik töötajad on lisaks oma põhitööle ka head psühholoogid, kes kuulavad ära kõik mured ja rõõmud, mida apteegikülastajad endaga kaasa toovad.
Selle nimel, et pakkuda apteegikülastajatele parimat teenindust, on meie apteegitöötajatel omavahel hea koostöö, mis on suureks abiks lahenduste leidmisel.

Garita on töötanud juhatajana ka kesklinnas asuvas Laikmaa apteegis ning alates 2013. aasta oktoobrist on ta juhataja Mustamäe tee apteegis.