EE RU
Дистанционная продажа осуществляется аптекой "Mint" | Спроси аптекаря | пн-пт 9:00-17:00 |. +372 610 3100

Kuidas hoolitseda intiimhügieeni eest?


Kuidas hoolitseda intiimhügieeni eest?

Enda eest hoolitsemisel on naised hakanud üha enam tähtsustama ka intiimpiirkonna hügieeni olulisust. Järjest rohkem mõistetakse, et korrektse intiimhooldusega välditakse paljusid võimalikke intiimpiirkonna tervisehädasid nagu näiteks seenhaigused, vale pH tase mikroflooras, kuivus või ebamugavustunne tupes.

Normaalse intiimhügieeni tarbeks on vajalik hoida allpool puhtust - vahetada sagedalt aluspesu, kasutada õiget tualettpaberit ning pidev pesu. Intiimpiirkonna pesemiseks soovitatakse kasutada leiget vett ning õiget intiimpiirkonnale mõeldud pesuvahendit. Soovituslik on vältida tavalise pesuseebi kasutamist, sest see võib kuivatada ja häirida tupe mikrofloorat.

Naistel on eriti tähtis intiimhügieeni eest hoolitseda mentsruatsiooni ajal, kui tupp on vastuvõtlikum erinevatele bakteritele ja välisteguritele. Igakuise rutiinse perioodi ajal väheneb tupes olevate piimhappebakterite arv, mis annab mikroobidele soodsamad võimalused paljunemiseks. On oluline märkida, et tavalised tampoonid võivad mõndadel naistel tekitada tupes liigset kuivust, ärritust ning sügelust. Siin kohal tasub proovida apteegis pakutavaid spetsiaalseid menstruaalanumaid, mis on valmistatud meditsiinilisest silikoonist. Ühtlasi on need ka tavaliste tampoonidega võrreldes keskkonnasäästlikumad.

Piimhappebakterite normaalne kogus tupes on oluline nende võime tõttu toota piimhapet, mis reguleerib tupe pH taset. Normaalses tupe mikroflooras on keskkond happeline tänu oma piimhappebakterite toodetava laktaadi tõttu, mis samuti ka kaitseb organismi välistegurite eest. Normaalne tupe mikrofloora võiks olla 4,5pH või isegi vähem. Küll aga muutub see naistel pidevalt ning varieerub erinevas eas.

Tupe pH tase muutub ka peale seksuaalvahekorda, sest sperma pH tase on leeliseline ning see tekitab olukorra, kus tupepõletikuks on soodsamad võimalused arenemiseks. Õige intiimhügieeni juurde kuulub mitte-püsipartneriga kondoomi kasutamine, soovituslik on ka alati enne ja peale vahekorda pesta käed ning intiimpiirkond, et vältida bakterite edasikandumist. Ühtlasi mõjutab pH taset ka hormonaalne kõikumine, näiteks menopausi ajal. pH taseme muutuste korral leiab apteegi valikust mitmeid tupeküünlaid, mis aitavad pH taseme taas normaliseerida. Vaagnapõhjalihaste treenimiseks on olemas mitmeid spetsiaalseid tupekuule.

Советы и статьи