EE RU
Дистанционная продажа осуществляется аптекой "Mint" | Спроси аптекаря | пн-пт 9:00-17:00 |. +372 610 3100

Soovitusi naistele intiimpiirkonna hooldamiseks


Soovitusi naistele intiimpiirkonna hooldamiseks

Harmooniline elamine põhineb võimel oma keha kuulata. Isegi näiliselt väikesed signaalid on olulised ja neid tasub kuulata. Näiteks peavalu paneb meid peatuma ja puhkama, lööbed panevad meid mõtlema oma elustiilile ja söömisharjumustele. Naise tupp kõneleb naise üldisest heaolust ja tervisest.

Isegi tänapäeval tunduvad delikaatsed tervise- ja hügieeniküsimused endiselt segased ja naised väldivad neist rääkimist, seetõttu on oluline teada, kuidas intiimsete piirkondade eest hoolitseda ja mitte uskuda ühiskonnas tekkinud müütidesse.

Valige sobivad intiimhügieenitooted

Bakteriaalse vaginoosi vältimiseks on oluline pärast jõusaali või basseini minemist aluspesu pesta ja vahetada. Parim on valida hügieenitooted, mis on loodud spetsiaalselt intiimpiirkondadele ja ei ärrita seda. Vaata ka vanuselist soovitust, mis on osadel toodetel- sest naise eluetapis on tupe pH erineva väärtusega ning viljaka naise tupe pH erineb oluliselt  mitte veel sellesse ikka jõudnud või sealt edasi jõudnud naise omast.

Valige looduslikust materjalist aluspesu

Eriti suvehooajal on oluline valida aluspesu, mis koosneb looduslikest materjalidest - puuvillast, linast, nii et nahk hingaks ja bakterid ei moodustaks, samuti ebasoovitav aroom. Vältige sünteetilist aluspesu. Vahetage alati märjad ujumisriided kuiva pesu vastu.

Valige mahedad pesupesemisvahendid

Pesupesemisvahendites ja kangapehmendajates tugeva aroomiga pestud aluspesu võib põhjustada tupe ärritust, muuta selle pH tasakaalu ja soodustada bakterite teket. Soovitatav on valida lõhnatud ning võimalikult looduslikud tooted.

Vältige tugeva aroomiga dušigeelide kasutamist.

Sünteetilised ja tugeva lõhnaga dušigeelid võivad mõjutada teie tupe tervist - põhjustada ärritust, muuta selle pH-tasakaalu ja soodustada bakterite teket.

Mõelge oma toitumisele

Nii nagu toitumine võib muuta heade ja halbade bakterite hulka soolestikus, võib see oluliselt mõjutada ka tupe mikrobiootat. Vältige igapäevaselt rohkesti küllastunud rasvade ja vähese toitainesisaldusega toitude söömist, kuna need võivad põhjustada bakteriaalset vaginoosi. Kõrge suhkrusisaldusega tooted võivad põhjustada ka pärmseente liigset paljunemist organismis ning sellega kaasnevaid infektsioone

Terve intiimpiirkond ja tupp

Tupekuivust võib mõjutada menopaus, kuid seda kogevad ka peaaegu iga viies naine üsna noores eas. Tupekuivus võib olla ka sümptom tõsisematest probleemidest (kilpnäärmeprobleemid, mille tõttu hormoonid kaotavad tasakaalu). Sellistel juhtudel on soovitatav probleemi lahendamiseks pöörduda arsti poole, et mitte lasta pikemalt häirida oma igapäevast elu.

Vältige pikaajalist stressi

Seeninfektsiooni tekke põhjustajateks peetakse stressi ja väsimust. Candida albicans on pärmiseen, mis on keha mikrobioota loomulik komponent. Seda leidub nii soolestikus, suus, nahas, tupes kui hingamisteedes. Igapäevaselt see meid ei häiri, sest nö häid baktereid on ülekaalus, kuid kui elustiil tekitab stressi, muutub tupe pH aluselisemaks ning pärmiseen hakkab paljunema. Kui immuunsüsteem ei suuda seda kontrollida, paljuneb see kiiresti ning tekitab põletikku. Põletiku tunnuseks on tupe piirkonnas sügelus, punetus ja valge kohupiimjas eritis.

Et see ei korduks, tasub mõelda oma elustiilile ning vajadusel ennetada seenpõletiku taasteket. Näiteks, kui te teate, et peale menstruatsiooni  või basseiniskäiku tekib Teil seen, siis kasutage ennetavalt piimahppesisaldusega või piimhappebakterite sisaldusega tupeoovuleid kohe peale mentruatsiooni või basseiniskäiku. Võtke vaba aega puhkamiseks ja magamiseks, aga ka regulaarseks füüsiliseks tegevuseks. Sagedased seennakkused tupes näitavad nii nõrgenenud immuunsüsteemi, aga ka kroonilisi haigusi.

Советы и статьи