Emad jätavad ajapuuduse tõttu sageli tähelepanuta oma keha ja näonaha hoolduse. Siiski on oluline sellele pisut aega pühendada, et nahk oleks pikas perspektiivis terve ja särav.
Niisutage oma keha. Me kreemitame sageli jalgu ja käsi kuid unustame sageli selja, kõhu ja jalalabad. Need kohad vajavad ka erilist hoolt, kuna riiete kandmine võib nahka ärritada.
Parim on kasutada iga päev niisutavat, kerge konsistentsiga kehapiima või losjooni, kuid lisahüdratsiooni vajavate piirkondade (küünarnukid, põlved) korral kasutage toitevat kreemi või kehavõid. Pese pigem sooja kui kuuma veega, kuna see kuivab vähem nahka.
Niisutage oma näonahka. Kui järgite neid nahahoolduse põhiprintsiipe, näib nahk löövetest puhas ja säravam. Õhtul puhastage jumestus kindlasti mitsellaarvee, piima või näopuhastusgeeliga.
Seejärel peske oma nägu õrnalt jahedas, mitte liiga kuumas vees, et mitte põhjustada vaskulaarseid reaktsioone. Võite kasutada tugeva niisutava toimega pesemisvahtusid või -geele.
1-2 korda nädalas viige läbi naha täiendavad puhastusprotseduurid, kasutades koorimist või maske. Ärge unustage naha toonimist, selle peamine ülesanne on ärrituse eemaldamine, naha värskendamine, pH taseme taastamine ja kosmeetikajääkide põhjalik eemaldamine.
Kui näo puhastamiseks kasutatakse mitsellaarvett, pole vaja tooneri kasutamist. Ärge unustage nahka oma kaelal ja dekolteepiirkonnal.
Näokreemi pealekandmisel on oluline näonahka niisutada ja mitte unustada kaela- ja dekolteepiirkonda. Kaela- ja dekolteepiirkonna nahk on õhke ning suviti pole niivõrd rõivastega kaetud, mille tagajärjel võib see muutuda kuivaks ja kiiremini vananeda. Parim on kasutada samu hooldusvahendeid mida kasutate näonaha jaoks.
Tore, kui leiate aega enda jaoks, seda saab kasutada näonaha kangasmaskiga hellitamiseks. See eemaldab näonahalt väsimusnähud, niisutab ja värskendab seda suurepäraselt.