Vananedes mõtleb üha enam inimesi sellele, kuidas säilitada nooruslik ja sile nahk nii kaua kui võimalik. Esimesed naha vananemise tunnused on kortsud ja naha muutumine vähem elastseks. Kõik see näitab hüaluroonhappe vähenemist kehas.
Hüaluroonhape on meie keha üks olulisemaid komponente. See toimib kudedes, sidudes ja külge tõmmates vett, stimuleerib elastiini ja kollageeni sünteesi, kaitseb nahka vabade radikaalide eest ja aitab noorem välja näha. Hüaluroonhape on aine, mida leidub peaaegu kõigis elundites: luudes, sidekudedes, veres ja muidugi nahas. Me oleme sündinud selle happe kõrge sisaldusega kehas, kuid vanemaks saades hakkab hüaluroonhappe kontsentratsioon nahas vähenema. Alates 22. eluaastast hakkab hüaluroonhappe tootmine inimkehas aeglustuma, kuid 30. eluaastaks on see piisav ja vastab endiselt kõigile keha vajadustele. 40-aastaselt kiireneb hüaluroonhappe lagunemise protsess hüppeliselt ja 50-aastaselt muutub hüaluroonhappe hulk inimese kehas kaks korda väiksemaks kui nooruses. Ka kaasaegsed esteetilise kosmetoloogia meetodid aitavad hoida naha noorusliku ja võimalikult elastsena. Kahjuks põhjustab teabe puudus mõnikord arusaamatusi – osa inimesi arvavad, et hüaluroonhape on nahale kasutu ja kahjulik, seetõttu on parem seda vältida. Selline usk on vaid müüt.
Tegelikult pole hüaluroonhape terve hape, see on polüsahhariid või lihtsalt suur suhkru molekul. Seda ühendit leidub kehas loomulikult - nahas leidub umbes 50% , liigestes ja silmades on kõrge happe kontsentratsioon. Muide, hüaluroonhappe sisaldus beebi nahas on väga suur, mis seletab beebi naha enneolematut pehmust.
Hüaluroonhape on väga võimas niisutaja. Kujutage ette, et nagu käsn, suudab hüaluroonhape niiskust imada 1000 korda rohkem kui tema kaal. Seetõttu pole hüaluroonhappe kontsentratsioon kosmeetikas eriti kõrge (tavaliselt 1–3%).
Hüaluroonhape toimib seerumina tõhusamalt kui kreem. Seda tuleks kanda puhtale, niisutatud või märjale nahale, nii et toode imendub ja imab nahasse võimalikult palju niiskust. Et olla kindel, et ostate kvaliteetseid tooteid koos hüaluroonhappega, on kõige parem osta neid apteekidest või ainult mainekatest poodidest.
Hüaluroonhape vähendab ka aknet, võib kiirendada naha paranemist ja vähendada nahaärritust.
Huvitav on see, et hüaluroonhapet tunneb meie keha väga hästi, nii et väljastpoolt sisse saades ei põhjusta see peaaegu kunagi kõrvaltoimeid ja hüaluroonhape püsib nahas umbes 3–12 kuud, mis on palju pikem aeg kui kollageenil.
Hüaluroonhappe süstidega saab vähendada või täielikult kaotada moodustunud või juba sügavaid kortse, näiteks otsmikul, nina ülemisel osal, silmade vahel, silmade, nina ja huulte ümbruses. Muidugi saab kortse suu ja lõua ümber täita, saab hüaluroonhapet kasutada kaela kortsude, dekoltee ja käte kohendamiseks ja täitmiseks, huulte, põskede, lõua kontuuride suurendamiseks.
Hüaluroonhappel on ka "vaenlasi". Liiga palju päikesevalgust (päikesepõletus või solaariumi külastamine) vähendab happe sisaldust nahas. Arvutikiirgus, magnetväljad, toksiinid, tasakaalustamata toitumine, nõrk immuunsus, stress, ravimite liigtarvitamine ja haigused põhjustavad ka hüaluroonhappe kaotust. Kui inimesele süstitakse hüalurooni ja ta päevitab vastutustundetult ja liigselt või kannatab suure stressi käes, siis kahjuks ei püsi hüaluroonhappe mõju kaua.