EE RU
Дистанционная продажа осуществляется аптекой "Mint" | Спроси аптекаря | пн-пт 9:00-17:00 |. +372 610 3100

Päikesekaitsevahend – milline valida? | La Roche-Posay


Päikesekaitsevahend – milline valida? | La Roche-Posay

Päikesekaitsevahendid

Kas teate, kuidas UV-kiirgus nahale mõjub? Igapäevane kokkupuude päikesega võib anda meie nahale küll ilusa päevituse, kuid ilmneda võivad ka pigmendimuutused ja hüperpigmentatsioon. Sageli võib liigne päikese käes viibimine põhjustada ka päikesepõletust. Peaksime selliseid olukordi vältima ja igapäevaselt kasutama UV-kaitset.

Miks on UV-kaitse nii oluline?

Tänu olemasolevatele uuringutele ja teadlaste aastatepikkusele tööle oleme jõudnud arusaamale, et päikesekiirgus on meie nahale kahjulik, eriti ülemäärases koguses. Viibides õues või isegi akna lähedal, puutume kokku nii UVA- kui ka UVB-kiirgusega. Millega võib selline kokkupuude lõppeda? See on molekulaarsete reaktsioonide tsükkel, mille tulemuseks on naha sidekoe kahjustus. Sellest tulenev päevitus on lihtsalt kahjuliku kiirgusega kokkupuutest tingitud nahavärvi tumenemine. Liigne kokkupuude päikesekiirgusega võib lõppeda päikesepõletusega. Kui päikesepõletus on koheselt nähtav, siis fotovananemine on tulevikus endast märku andev pikaajaline protsess - võivad tekkida nii peened kui ka sügavad kortsud, pigmentatsioonilaigud ja hüperpigmentatsioon, või naha liigne kuivus. Halvimatel juhtudel võib esineda nahavähk. Päikesekaitsekreemil on üks peaülesanne - eelkõige kaitseb see meid päikesekiirguse kahjulike mõjude eest. Kuidas selline kaitse välja näeb, sõltub eelkõige sellest, millist päikesekaitsetoodet me kasutame. Näiteks keemilised filtrid neelavad UV-kiirgust, samas kui füüsikalised filtrid peegeldavad ja hajutavad seda.

Päikesekaitsekreem - lisage see oma igapäevasesse nahahooldusesse

UV-filter näole ja kehale on igapäevane kohustuslik hooldusvahend. Enne päikese kätte minekut on oluline kasutada päikesekaitsevahendit ka nendel nahapiirkondadel, mis otseselt päikesega kokku ei puutu. UV-filtriga näokreem on mõnikord teistsuguse koostisega kui toode, mida me ülejäänud kehale kanname. Miks? Meie näonahk on palju tundlikum, ja seega võivad UV-kaitse kreemid näole ja kehale koostisosadelt veidi erineda.

Millise SPF-ga näokreem valida, kui oleme hädas rasunäärmete liigse eritusega? 

See probleem puudutab paljusid ja päikese käes viibimine võib seda veelgi süvendada, põhjustades isegi suuremat rasu eritumist. Seljuhul tasub valida matistava toimega UV-filtriga kreem rasusele nahale, mida tuleks peale kanda pool tundi ette päikese kätte minekut.
 

UV-kaitse kreemi alla või peale? 

Alustades oma hommikust nahahooldust, alustage hooldava, st niisutava ja taastava kosmeetikatoote pealekandmisest. Päikesekaitse on alles teiseks sammuks.

Kui teie nahal esineb hüperpigmentatsioon ehk pigmendilaigud, siis päikesekaitsevahendi kasutamine väldib probleemi süvenemist. Kui aga soovite oma nahatooni ühtlustada, valige nahahoolduseks helendava toimega, näiteks C-vitamiini sisaldavaid tooted.
 

Kas UV-kaitsega kreemi võib kasutada silmade all? 

Jah, kuid ainult juhul, kui kosmeetikatoote tootja seda lubab. Püüdke vältida olukordi, mil toode silma satub.

Kõige ohutumad päikesekaitsekreemid on need, mis on nõuetekohaselt testitud. Siiski peame silmas pidama, et võib tekkida olukord, kus meie nahale mingi konkreetne kosmeetikatoode lihtsalt ei sobi. Näiteks võivad tekkida ummistunud poorid. Alustuseks veendugem, et õhtuse näohoolduse käigus me oma naha põhjalikult puhastaksime. Kui aga probleem on jätkuvalt märgatav, siis on soovitatav päikesekaitsekreem teise vastu välja vahetada.

Artikli ülejäänud osas selgitame, milline UV-filtriga kreem on parim imikutele ja lastele ning milline täiskasvanutele. 

SPF-kreem - milline valida?

Kas teate, milline päikesekaitsekreem on parim lastele ja milline täiskasvanutele? Kosmeetikatoote valimisel tuleb tähelepanu pöörata mitmele tegurile. Muuhulgas on oluline, milline on meie loomulik nahatoon. Mida heledam see on, seda suurem on päikesepõletuse ja pigmentatsioonimuutuste esinemise tõenäosus. Seetõttu on sellistel juhtudel võtmetähtsusega kõrge kaitsetasemega UV-filtriga kreemi kasutamine. 

Mida täpselt SPF märgistus endast kujutab? 
Lühendi laiendus, Sun Protection Factor, on päikesevastase filtri numbriline väärtus, ja kahjulike UV-kiirte eest kaitsmise võime. Olenemata sellest, kas veedate kogu päeva siseruumides, või kavatsete päikese käes viibida, peaksite alati valima kõrgeima kaitsefaktoriga kreemi. 

Tasub meeles pidada, et me ei pea tingimata päikese käes olemisest loobuma. Tähtis on see, kas me tagame korraliku kaitse, ning millist SPF-i me näol ja kehal kasutame. Oluline on ka päikesekaitsevahendi korduv pealekandmine, st toote lisamine ajal, mil selle mõju hakkab juba oluliselt nõrgenema. See juhtub meie naha hõõrdumise, ujumise või higistamise tagajärjel.

UV-filtriga kreem peaks olema meeldiva konsistentsiga. Mõned päikesekaitsetooted võivad nahka veidi valgendada, sest see on seotud tootes sisalduvate koostisainetega. See aga ei kehti siiski iga päikesekaitsetoote kohta. 

Aga kui meil on eriti tundlik ja hele nahk, ning näo ja keha päikesekaitsekreemist ikkagi ei piisa? 

Tasub meeles pidada, et igaüks meist, nahavärvist olenemata, peaks end päikesekiirguse eest võimalikult hästi kaitsma. Selleks tasub kanda laia äärega kaabut, päikeseprille ja pikkade varrukatega rõivaid.  SPF-kreemi peaksime kandma mitte ainult katmata nahapiirkondadele, vaid ka riiete ja supelkostüümi alla. 

Kas kasutada UV-filtriga kreemi ka öösel? 
Ei, selleks pole vajadust. Siiski tasub rõhutada, et päikesekaitsekreeme tuleks kasutada aastaajast sõltumata. Kevadel ja sügisel jõuab kiirgus, isegi pilvisel päeval, ikkagi meieni, ning talvel peegeldub see lumelt. 

Milline SPF on sobiv talveks? 
Kasutada võib samu päikesekaitsetooteid, mida ülejäänud aastaaegadel. Soovitame kasutada kõrgeima kaitsefaktoriga toodet, SPF 50, olenemata sellest, kas veedate oma puhkuse mägedes või kodus. Aga milline on parim UV-filtriga kreem vastsündinule, ja milliseid SPF-kreeme vanematele lastele valida?


Parim päikesekaitsekreem imikutele ja lastele

Milline UV-filter sobib lastele? 
Lastele sobilike päikesekaitsetoodete puhul tuleks erilist tähelepanu pöörata sellele, kas kosmeetikatoote tootja lubab seda väikelastel kasutada. Seetõttu tasub eelnevalt välja selgitada, millist SPF-i tohib kasutada imikutel, et välistada allergiate teket.

Väikelaste puhul tasub meeles pidada, et neid ei tohi päikese kätte jätta. Lisaks väikelapse vanusele ja nahavajadustele kohandatud nõuetekohasele SPF-kreemile tasub läbi mõelda nende asjakohane riietumine, näiteks varustamine mütsi, päikeseprillide ja pikkade varrukatega rõivastega. Samas tuleb nentida, et päikesega kokkupuude on vältimatu, ja alati ei pruugi piisata lapsevankri päikesevarjuga varustamisest või sobivate riiete kandmisest. Seega on käes aeg välja selgitada, millist lastele mõeldud päevituskreemi kasutada!

Millist päikesekaitsekreemi kasutada imikutel? Tutvuge tootega ANTHELIOS DERMO-PEDIATRICS PÄIKESEKAITSEPIIM BEEBIDELE SPF 50+, mis tagab väga kõrge kaitsetaseme. Toode sobib ideaalselt imikute ja laste tundlikule nahale. Toodet võib kasutada alates 6. elukuust. See on hüpoallergeenne, lõhnaainete vaba ning dermatoloogilise ja pediaatrilise kontrolli all testitud. Kaitseb nii UVA- kui ka UVB-kiirguse eest. Koostises on muuhulgas termaalvesi, sheavõi ja tõhusad UV-filtrid ning antioksüdandid.

Milline päikesekaitsetoode sobib lastele? ANTHELIOS PÄIKESEKAITSEPIIM LASTELE SPF 50+ tagab samuti väga kõrge kaitsetaseme. Päikesekaitsepiim on mõeldud lapse tundlikule nahale, nii näole kui kehale. See on veele, higile ja liivale vastupidav kosmeetikatoode, mis on lõhnaainete vaba, hüpoallergeenne ja dermatoloogilise ning pediaatrilise järelevalve all testitud.

Tundlikule ja atoopiale kanduvale lapsenahale sobib hästi Anthelios UVMUNE 400 päikesekaitseemulsioon lastele SPF 50+. Tegemist on uuendusega päikesekaitses: tõhusaim kaitse patenditud UV-filtriga Mexoryl 400, mis pakub kaitset ka kõige pikemate ja ohtlikemate UV-kiirte vastu (pikalaineline [340–400 nm] UVA-kiirgus ja ülipikalaineline [380–400 nm] UVA-kiirgus).

Samuti ei tohiks unustada lastele mõeldud päevitusjärgset kreemi, mis peaks toimima rahustavalt, niisutavalt ja taastavalt.

Parimad päikesekaitsevahendid täiskasvanutele

Võib-olla arutlete, milline päikesekaitsekreem võiks sobida täiskasvanutele. Ennekõike tuleb meeles pidada, et näo kaitsmise puhul tuleb vahel tähelepanu pöörata ka sellele, kas päikesekaitsetoode ka meigi all kasutamiseks sobib. Milline UV-filtriga näokreem oleks parim? Kõige parem on valida kerge konsistentsiga toode, mis imendub kiiresti. 

Siin on valik UV-kaitsega näokreeme ja tooted kogu kehale, millega tasub tutvuda:

Kerge konsistentsiga ANTHELIOS UVMUNE 400 INVISIBLE FLUID PÄIKESEKAITSE EMULSIOON NÄOLE SPF50+. Sisaldab kõige kahjulikumate UVA-kiirte eest kaitsvat MEXORYL 400 ja glütseriini. Konsistents on mitterasvane ja viimistlus peaaegu nähtamatu. 

 

Nii näo kui keha kaitsega tuleb ideaalselt toime ANTHELIOS PÄIKESEKAITSEPIIM SPF50+. Päikesekaitsetoode aitab vältida õhusaastest põhjustatud oksüdatiivset stressi. Ei jäta valgeid jälgi, ei ummista poore ega sisalda lõhnaaineid. Koostis sisaldab Netlock tehnoloogiat, glütseriini ning tugevat UV-filtrite ja antioksüdantide segu.

Hea oleks valida kõrge kaitse, nagu SPF50. Aga kuidas on kosmeetikatoote taaspealekandmisega? Kasuks tuleks meigile pihustatav UV-filter. Soovitame kasutada naha läikimist vältivat kõrge kaitsevõimega ANTHELIOS, NÄHTAMATU LÄIKEVASTANE SPREI SPF50. Toode on kerge koostisega, veekindel, imendub kiiresti ja tagab mati viimistluse. Koostis sisaldab muuhulgas glütseriini ja rasu vähendavaid matistavaid mikroosakesi.

Mugava taaspealekandmise kogu kehale tagab UVA- ja UVB-kiirguse eest laia spektri kaitsega  ANTHELIOS NÄHTAMATU SPREI SPF50+. Lisaks sellele, aitab see ka vältida infrapunakiirgusest ja õhusaastest põhjustatud oksüdatiivset stressi. See on dermatoloogilise ja oftalmoloogilise kontrolli all testitud hüpoallergeenne päikesekaitsetoode.

 

Kokkuvõte

Me puutume UV-kiirgusega kokku iga päev ja igal aastaajal. Selle mõju, kokkupuute kestusest olenemata, on meie nahale kahjulik, põhjustades pigmentatsioonimuutusi, põletusi ja isegi vähkkasvajaid. 

Kui te ei tea millist SPF-i valida, pidage meeles, et arvesse tuleb võtta mitmeid tegureid. Pöörake tähelepanu sellele, kas toode on mõeldud ainult teile või hakkavad seda kasutama ka lapsed või imikud. Otsides näole sobivat SPF-kreemi on samuti oluline meie näonaha tüüp. Kuivale nahale sobib üks näokreem ja rasusele nahale teine. Soovitatav on UV-filtriga igapäevakreem SPF 50.

Tänu saadaolevate toodete suurele valikule ei tea me päris täpselt, milline toode just meile sobib. Esimese asjana tuleb kontrollida, kas päikesekaitsetoode sobib kasutaja vanusele ja naha tüübile.  Seejärel tasub välja selgitada, milline päikesekaitsevahend on sobilik imikutele ja lastele. Täiskasvanute puhul on valiku tegemine palju lihtsam, sest üldjuhul saavad nad ka lastele mõeldud kosmeetikatooteid kasutada, eriti siis, kui nahk on tundlik või allergiline.

La Roche-Posay tootevalikus on saadaval mitmeid tooteid, mis toimivad nii enne kui ka pärast päikese käes viibimist. Need on ohutud, nõuetekohaselt testitud ja mõeldud eri vanuserühmadele. 

Советы и статьи