Regulaarne ja õige suuhügieen on päikeselise naeratuse peamine tingimus. Tervislikud, ilusad ja hoolitsetud hambad näitavad suhtumist iseendasse, sest heaolu eest hoolitsemine on kõige alus. Kuid sageli armastatud tass kohvi või klaas punast veini, aga ka puuviljad ja maiustused jätavad oma jäljed meie hammastele. Siit saate teada, kuidas hoida oma naeratus ilusa ja tervena.
Harjake hambaid regulaarselt
Kõik teavad, et hambaid tuleb puhastada kaks korda päevas, kuid paljud teevad seda valesti. Oluline on valida sobiv hambahari. Kui on tundlikud igemed ja hambad, siis selle harjased peaksid olema pehmemad. Võite kasutada ka mehaanilist hambaharja, mida tuleks hammaste puhastamiseks kasutada 2 minutit, samal ajal kui hammaste käsitsi puhastamine peaks toimuma vähemalt kolm minutit. Hammastelt naastude eemaldamiseks nii palju kui võimalik valige selleks hambapasta, näiteks CURAPROX naastudevastane hambapasta "ENZYCAL 1450", mis on mõeldud igemehaiguste ennetamiseks ja naastude tõrjeks. Hambad tuleb pühkimisliigutustega igemete suunas puhastada. Närimispindu puhastatakse lühikeste edasi-tagasi liikumiste abil. Neid liigutusi tuleb korrata 10 korda.
Kindlasti ärge unustage keele puhastamist, sest sellel on palju baktereid. Seda saab puhastada hambaharja või spetsiaalse keelepuhastusvahendiga. Pärast keele puhastamist loputage hambaharja hoolikalt.
Kasutage hambaniiti
Pärast hammaste hambaharjaga puhastamist peaksite õhtuti puhastama ka hammastevahelisi vahesid. Hambaniidi otstarbeks vali näiteks - GUM hambaniit ORTHO. See libiseb hõlpsalt hammaste vahel, et vältida igemeprobleeme ja piparmündi maitse suus tekitab jahedustunde. Pärast hambaniidiga puhastamist on oluline loputada suud igapäevaseks kasutamiseks mõeldud veega või suuveega, näiteks - multifunktsionaalne suuvesi GUM või LISTERINE suuvesi TOTAL CARE 6 IN 1, mis on spetsiaalselt ette nähtud kasutamiseks õhtul, kuna see töötab magades emaili uuesti mineraliseerides, mis oli päeva jooksul nõrgenenud.
Külastage hambahügienisti
Suposiidi ja mandibulaarse hambakatu ning hambakivi eemaldamiseks on soovitatav kaks korda aastas külastada hambahügienisti. Pehmed naastud on hammaste lagunemise ja igemehaiguste peamine põhjus. Hambakatu naast sisaldab miljoneid baktereid, sest suuõõn on nende paljunemiseks jaoks ideaalne keskkond (soojus, niiskus). Kui naastu pole pikka aega eemaldatud, hakkab see mineraliseeruma ja moodustub hambakivi. Selle tulemusel taanduvad igemed järk-järgult, moodustuvad igemetaskud ja hambad muutuvad liikuvaks. Selle probleemi vältimiseks ärge lükake hambahügienisti visiiti edasi.
Tähtis teada:
- hambaharja on soovitatav vahetada iga 3 kuu tagant,
- tõhusaks puhastamiseks tuleb hambaniit valida hammastevahelisest ruumist lähtuvalt,
- hambapastasid tuleb vahetada, kuna igal neist on oma head omadused, mis ainult edendavad hammaste tervist,
- Suhkruvaba närimiskummi saab kasutada pärast sööki kuni 10 minutit, kuna närimine soodustab maohappe tootmist. Need aitavad suuõõne osaliselt toidust puhastada, soodustavad süljeeritust ja aitavad taastada PH taset suus,
- Pärast iga sööki on soovitatav hambaid pesta (pärast 30 minuti möödumist), kui see pole võimalik, võite hambaid veega loputada. Selle joomine on hammaste tervise jaoks väga oluline.
Kõigile meist oleks kasulik uurida oma päevakorda ja pöörata tähelepanu mitte ainult hammaste puhastamisele, vaid ka söömis- ja joomisharjumustele, kuna need mõjutavad märkimisväärselt meie hammaste tervist ja me kõik tahame pikas perspektiivis päikselist naeratust.