Meditsiinitooted
Enesetest uriinis luteiniseeriva hormooni (LH) tuvastamiseks
LUTEINISEERIV HORMOON JA OVULATSIOON
Naise viljakusperioodil (puberteedist menopausini) toimuvad tema reproduktiivsüsteemis iga kuul erinevad olulised struktuurilised ja funktsionaalsed muutused. Seda põhjustab östrogeeni ja progesterooni tasemete pidev varieerumine. Neid hormoone reguleerib hüpotalamuse-hüpofüüsi-munasarjade teig ja nende toimel tekib menstruaaltsükkel, mis koosneb neljast faasist: menstruatsioonifaas, follikulaarne faas, ovulatsioon ja luteaalfaas. Ovulatsioonifaasis, mis leiab aset umbes menstruatsioonitsükli 12 vöi 13 päeval, on östrogeenitase veres nii körge, et hüpofüüs hakkab tootma luteiniseerivat hormooni (LH). See toob kaasa folliikuli lõhkemise ja viljastamiseks valmis munaraku vabastamise. Munarakk on pärast vabanemist viljastamiseks valmis 24 tundi.
Uriinis LH-tasemete mõõtmine on seega töhus viis rasestumistõenäosuse optimeerimiseks.
Ovulatsiooni LH-test võimaldab tuvastada üle 25 mlU/ml LH-taseme ja seega selgitada välja, millistel päevadel olete köige viljakam.
TESTI PÕHIMÕTE
OVULATION LH TEST on immunokromatograafiline test, mis tuvastab luteiniseeriva hormooni (LH) reaktiivribas olevate spetsiaalsete kuldkonjugeeritud monoklonaalsete antikehade abil.
Prima ovulatsiooni test luteiniseeriva hormooni (LH) tuvastamiseks N5
- Avage kaitsekott ja võtke testseade välja. Visake alumiiniumkotis olev desikandipakk ära.
- Eemaldage kaitsekork, et absorbeeriv ots oleks näha. Pöörake seadet, et tulemusnäidik oleks suunaga üles ja absorbeeriv ots suunaga alla.
- Asetage absorbeeriv ots vähemalt 10 sekundiks uriinivoolu alla. HOIATUS: Veenduge, et tulemusnäidikule ei satu uriinipritsmeid. Alternatiivselt (kui see on lihtsam) võib uriini koguda puhtasse, kuiva, jäätmevabasse anumasse (ei kuulu komplekti) ning absorbeeriva otsa võib 10 sekundiks uriini sisse kasta.
- Asetage kaitsekork uuesti absorbeeriva otsa peale.
- Asetage testpulk kuivale tasasele pinnale, nii et tulemusnäidik on suunaga üles.
TULEMUSTE TÕLGENDAMINE
VAADAKE TULEMUST TÄPSELT 5 MINUTI PÄRAST.
Joonte värvuse tugevus ei ole testitulemuste tõlgendamisel olulise tähtsusega.
POSITIIVNE TULEMUS
Värvilised ribad ilmuvad tulemusnäidikul T (test) ja C (kontroll) alades. T-joon võib olla vähem intensiivne (heledam) kui C-joon.
See tähendab, et luteiniseeriva hormooni (LH) sisaldus uriinis on võrdne või suurem kui 25 mlU/ml. Sellisel juhul olete jõudmas ovulatsiooni tipp-punkti ning rasestumistõenäosus on suurem.
NEGATIIVNE TULEMUS
Värviline joon ilmub ainult C (kontrolli) alasse. See tähendab, et luteiniseeriva hormooni (LH) sisaldus uriinis on alla 25 mlU/ml ja te ei ole jõudnud ovulatsiooni tipp-punkti. Soovitatav on igapäevane testimine.
KEHTETU TULEMUS
C (kontrolli) alasse ei ilmu joont ning kehtivaks peetavat testtulemust ei ole võimalik tõlgendada. Testi tuleb uue OVULIATION LH TEST ja uue uriiniprooviga korrata. Vale kasutamine on kõige sagedamini tingitud järgmisest:
a) absorbeeriv ots oli uriini sees liiga kaua või mitte piisavalt;
b) seadme uriinivoolu alla asetamisel sattus tulemusnäidikule uriinipritsmeid.
SISALDAB
hermeetiliselt suletud alumiiniumpakendit, millest igaüks sisaldab:
1 seade OVULATION LH TEST koos kaitsekorgiga
1 desikandipakk
1 kasutusjuhistega infoleht