EE RU
Kaugmüüki teostab Mint apteek | Küsi apteekrilt | E-R 9:00-17:00 | +372 610 3100

Kuidas vältida huulte kuivust ja lõhenemist talvel


Kuidas vältida huulte kuivust ja lõhenemist talvel

Talvekuud toovad endaga kaasa palju väljakutseid, eriti nahahoolduses. Üks sagedamini esinevaid probleeme on kuivavad ja lõhenenud huuled. Karm külm, tuul ja siseõhu kuumus võivad meie huuli tugevalt mõjutada, kuid õige hooldus aitab neid kaitsta ja hoida pehmetena. Siin on mõned praktilised näpunäited, kuidas talvel huulte kuivust ennetada ja hoida need terved ja niisutatuna.

Miks on huuled talvel kuivemad?

Huuled on üks kehapiirkondadest, mis on talvel külmale ja kuivale õhule eriti tundlikud. Erinevalt ülejäänud nahast, millel on rasunäärmed, ei sisalda huuled rasu- ega higinäärmeid, mis aitaksid niiskust kinni hoida. Talvel aga mõjutavad neid mitmed keskkonnategurid: külm õhk, tuul ja köetud siseruumid. Kõik need tegurid eemaldavad huultelt niiskuse, muutes need lõhenenud ja kuivaks. Samuti võib madal õhuniiskus ja soojem toatemperatuur ja kütmine muuta naha loomulikku niiskustaset, muutes huuled eriti kergesti ärrituvaks.

Lihtsad nipid kuivade huulte ennetamiseks:

Joo piisavalt vett
Üks kõige olulisemaid aspekte huulte niisutamiseks on keha üldine niisutatus. Kui keha on dehüdreeritud, siis ka huuled kuivavad kiiremini. Püüa iga päev juua vähemalt 1,5–2 liitrit vett, et säilitada naha niiskustasakaal ja hoida huuled pehmed.

Kasuta niisutavat huulepalsamit
Kuivade huulte vältimiseks on hädavajalik regulaarselt neid niisutada. Parimad huulepalsamid sisaldavad koostisosasid nagu mesilasvaha, sheavõi ja E-vitamiini, mis toidavad ja kaitsevad huuli. Kasuta huulepalsamit sageli, eriti enne õe minemist külma ja tuule kätte. Samuti on hea mõte valida huulepalsam SPF-kaitsega, et kaitsta huuli päikesekiirguse eest, mis isegi talvisel perioodil võib nahka kahjustada.

Kaitse huuli külma eest
Talvekuudel on oluline hoida huuled kaitstuna külma tuule ja niiskuse eest. Lisaks huulepalsami kasutamisele on soovitav krõbedaga õue minnes katta suu kas salli või jopega – nii hoiad neid külma eest eriti kaitstuna.

Koori õrnalt kuivad huuled
Kui huuled on juba kuivaks ja karedaks muutunud, on hea teha neile kerge koorimine. Kasuta õrna huulekoorijat või looduslikke koorijaid nagu suhkur või mesi, et eemaldada surnud naharakkude kiht. See aitab taastada huulte pehmuse ja valmistab need ette huulet niisutamiseks huulepalsamiga.

Õige toote valimine huulehoolduseks talvel

Kui otsite parimat huulepalsamit talveks, tasub arvestada, et see sisaldaks koostisosasid, mis suudab huuli kaitsta, niisutada ja pehmendada. Näiteks aloe vera, kookosõli ja hüaluroonhape on suurepärased niisutajad, mis aitavad lukustada niiskust huultes ja kaitsta neid kuivamise eest.

Kuidas toidulisandid aitavad tervete huulte säilitamisel?

Lisaks pindmistele nahahooldustoodetele tasub talveks lisada oma igapäevasesse rutiini ka toidulisandeid, mis aitavad nahal, sealhulgas huultel, jääda tervemaks ja niisutatumaks. Näiteks E-vitamiin, kalaõli ja oomega-3 rasvhapped on suurepärased toidulisandid, mis aitavad toetada naha ja huulte tervist. E-vitamiin on tuntud oma niisutavate ja taastavate omaduste poolest, samas kui oomega-3 rasvhapped aitavad tugevdada naha kaitsebarjääri, et vältida niiskuse kadumist.

Talvel on oluline võtta oma huulte hooldus tõsiselt, et vältida kuivust ja lõhenemist. Õige huulepalsam, regulaarne niisutamine, õrn koorimine ja kaitse külma eest on kõik võtmetegurid, mis aitavad huultel talv läbi terveks jääda. Talvekuud ei pea tähendama kuivi ja lõhenenud huuli – lihtsalt vali õiged tooted ja hoolitse oma huulte eest!Top of Form

Top of Form

Terviseuudised ja näpunäited